دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس
معرفی مرکز

معرفی مرکز

در مهرماه سال 1388 و با تصویب هیئت محترم رئیسه دانشگاه ، دفتر مطالعات و تحقیقات طب سنتی و تاریخ طب دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاسیس و آقای دکتر علیرضا صالحی به عنوان مدیر آن منصوب شدند. همچنین شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی راهبردی طب سنتی و تاریخ پزشکی دانشگاه با ریاست جناب آقای دکتر ایمانیه تشکیل گردید. هدف این شورا پیشبرد فعالیت های دانشگاه درعرصه طب سنتی توجه به میراث گران بهای مکتب طب ایرانی، معرفی اطبای و دانشمندان برجسته علوم پزشکی تاریخ کشورمان و بررسی پیشنهادهای طب سنتی ایران در روند مطالعات و تحقیقات برای تولید شواهد علمی تعیین شد.

در تابستان سال 1388 با تصویب هیئت محترم رئیسه دانشگاه، دفتر مطالعات و تحقیقات طب سنتی و تاریخ طب به مرکز تحقیقات طب سنتی و تاریخ پزشکی تغییر نام و به عنوان یکی از مراکز پژوهشی مصوب دانشگاه به فعالیت خود ادامه داد. که این فعالیت ها همچنان ادامه دارد. ریاست مرکز تحقیقات طب سنتی بر عهده جناب آقای دکتر محمدهادی ایمانیه است. همچنین در سال 1394 با ابلاغ ریاست محترم دانشگاه جناب اقای دکتر صالحی به عنوان قائم مقام ریاست مرکز و جناب آقای دکتر مهدی پاسالار به عنوان مدیر شروع به فعالیت نمودند. 

فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه ی طب سنتی ایران از طریق مرکز تحقیقات طب سنتی و تاریخ پزشکی و گروه آموزشی طب سنتی رو به گسترش است و امید اینکه نتایج این فعالیت ها در مسیر ارتقای توانمندی نظام سلامت کشور و خدمت به مردم شریف ایران مستدام باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1398/09/13
تعداد بازدید:
382
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مرکز تحقیقات طب سنتی و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس می باشد.
Powered by DorsaPortal